KONST / Litografier / Färglitografi 15123024
nr 1512 3024
Ylva Ringqvist-ten Siethoff
(1921-2013), Sverige
Trädgård i Kavala. Signerad, daterad -82. Numrerad 73/210. Färglitografi. Bildmått: 40x54 cm, yttermått inklusive ram: 49x63 cm
Ylva Margareta Elisabet Ringqvist-ten Siethoff, svensk tecknare och grafiker född 1921, död 2013 .
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 december 2022
kl 18:26:43
19/12 11:40:45
Ylva Ringqvist-ten Siethoff
Läs mer om Ylva Ringqvist-ten Siethoff